Ľudia sa pravdepodobne zbláznili...

Autor: Roman Kvalténi | 8.9.2016 o 13:17 | Karma článku: 5,88 | Prečítané:  1361x

Ľudia sú ochotní vynaložiť obrovské množstvo energie na rozoberanie tém, ktorým nerozumejú, ktoré sami nezažili a ktoré nemajú vôbec overené. Davová psychóza zažíva svoj absolútny vrchol...

Je zaujímavé sledovať, ako sú ľudia ochotní vynakladať značnú časť svojho času a energie, na rozoberanie tém, ktoré slúžia iba na jedno. Odpútať pozornosť. Ďalšou "úžasnou" črtou je obrovská húževnatosť, s akou sú ľudia ochotní bojovať za "autority", za ich česť, prácu, aktivity. Diskusné fóra sú plné bojovníkov oboch pohlaví, ktorí v plnom nasadení tasia zbrane. Nastavujú svoje virtuálne telá a duše, aby zachránili všetky známe osobnosti, vrátane politikov, ktorým sa "krivdí". Väčšina týchto obetavých "vojakov", ale vôbec ani len netuší, ako sa veci majú v skutočnosti.

Ľudia uveria všetkému čo sa im strčí pred oči a uši. Jednoducho stačí, že to dávali v správach alebo informáciu vypustila, ktorákoľvek známa osobnosť. Ľudia uveria aj napriek tomu, že pri danej situácii vôbec neboli alebo si ju vôbec neoverili. Je smiešne, že ľudia uverili blábolom, ktoré sú im dennodenne podsúvané. Veď aj tí, ktorí ich uverejňujú ich majú väčšinou neoverené a z prvej ruky. Veď ide hlavne o to vyvolať senzáciu. A najväčšími majstrami sú politici. Čo sa blábolov týka. Všetci. Nepochopím, ako môžu byť ľudia natoľko nezodpovední, že sú ochotní biť sa za niekoho, koho mnohokrát ani osobne nevideli. A vôbec ho nepoznajú. Samozrejme je tu aj opačný extrém. Ukrižovať a zhovadiť. Maximálne. Bez toho, aby sme dotyčnú osobu poznali. Ale vrátim sa k slepej viere a uctievaniu politikov ako novodobých bohov.

Ľudia svoje vlastné životy pustili z rúk. Odovzdali ich skupinke ľudí, ktorých nepoznajú a dôverujú im. Sami nevedia prečo. Azda preto, že väčšinou sú pekne oblečení ? Azda preto, že majú moc ? Ľudia sa zbavili zodpovednosti za seba samých, ale aj za svoje rozhodnutia. Skláňajú svoje zmanipulované hlavičky pred tými, ktorým naleteli. A ktorí pre nich nikdy nič podstatné neurobili. A všemožne ich ochraňujú, keď sa im ( akože ) krivdí. Je zvláštne, že keď sa krivdí bežným ľuďom alebo nám samotným, málokto vytiahne do boja. Vtedy je väčšina schúlená ako voš pod chrastou. Je to normálne ?

Áno, bohužiaľ je. Prestali sme si vážiť samých seba, ctiť seba a svoju podstatu. Ľudia uctievajú radšej "autority", akoby si ctili seba. Veria im všetky tie klamstvá. Každý človek má v sebe pud sebazáchovy, takže si ľudkovia zapamätajte jedno. Žiadna "autorita" sa za vás nepostaví, keď bude najhoršie ! Budú si chrániť vlastné zadky. Budete nato vždy iba vy a pár vašich najbližších. A aj tých bude naozaj iba pár. Už sa prestaňte zaoberať falošnými senzáciami a vráťte sa k svojim životom. Za tie bojujte, tie si zastaňte. Nikto to za vás neurobí. Väčšina ľudí čaká, že politika a politici za nich všetko vyriešia. Riešenia máte v rukách iba vy ľudkovia. Je úžasné, že ľudia napriek toľkým dôkazom a skúsenostiam, sú viac a viac naivní.

A na záver moje tri myšlienky, za ktorými si stojím:

- "Problémom ľudí je, že chcú, aby sa štát o nich vždy a všade postaral. Jediné, čo by mal štát ( a hlavne jeho vedenie ) urobiť, je vytvoriť také podmienky, aby sa jeho obyvatelia dokázali postarať sami o seba. Vždy a všade. A robiť či tvoriť to, čo im robí skutočnú radosť. Vždy a všade."

- "Politici venujú obrovskú energiu analyzovaniu a posudzovaniu minulosti. Všetkého a všetkých. Pôsobia pritom hodnoverne, pokorne a spravodlivo. Ak by však rovnaké množstvo energie venovali analyzovaniu a posudzovaniu svojej vlastnej minulosti, je vysoko pravdepodobné, že by sme nemali žiadnych politikov."

- "Chybou väčšiny ľudí je, že si všímajú šťastie všetkých naokolo a chcú toto cudzie šťastie okamžite vlastniť. Namiesto toho, aby vynaložili maximum úsilia, na tvorbu šťastia vlastného."

P. S. O diskusii pod týmto článkom si nerobím žiadne ilúzie :-) .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Zeman ťahal Drahoša do bahna, no on sa nedal. Znamená to prehru?

Český prezident sa po piatich rokoch ukázal v diskusii so súperom. Vôbec sa nezmenil.

KOŠICE KORZÁR

Raši podal trestné oznámenie pre marenie volieb župana

Upozorňuje na enormný počet neplatných hlasov.


Už ste čítali?