Žena...

Autor: Roman Kvalténi | 30.8.2016 o 11:13 | Karma článku: 5,16 | Prečítané:  681x

Ženy dostali do vienka obrovský potenciál, ktorý keby bol ponechaný prirodzenému vývoju, na Zemi by bolo dnes krásne, jemne a harmonicky. Stal sa však pravý opak. Strach zo ženskej sily vykonal svoje...

Žena. Nádherná bytosť, ktorej ktosi pred mnohými, mnohými rokmi vzal postavenie, aké jej prirodzene prináleží. Ktosi použil všetky prostriedky, aby sa voči ženám prestala prejavovať úcta, neha, cit a láska. Ženy boli postavené na perifériu života. Zo ženy sa stal objekt, "pracovný nástroj", predmet na ukojenie živočíšnych pudov. Dokonca mám pocit, že žena sa zaradila medzi veci. Nenahovárajme si, že v dnešnej dobe je to inak a keci o emancipácii sa môžu rovno strčiť do.... Niektorí muži prejavujú viac úcty k svojim autám či hodinkám, ako k svojim partnerkám. Tento mne nepochopiteľný stav sa vyvíja dlhodobo a je to dávna historická záležitosť. K žene sa ako k otrokyni správalo ešte veľmi dávno pred Kristom, ale je veľmi smutné, že do "dokonalosti" tento stav priviedla práve cirkev. Svojim postojom k ženám, k ich schopnostiam a k obrovskej dávke spirituality, ktorú majú ženy danú od Boha. Namiesto toho, aby cirkev šírila lásku, úctu a porozumenie medzi ľuďmi, upaľovala ženy majúce dar intuície na hraniciach. A namiesto lásky šírila iba strach. Stále neviem pochopiť, ako môže to ich "bu-bu-bu" stále oblbovať toľkých ľudí.

V tomto článku sa však nechcem zaoberať organizáciou, ktorá vznikla za účelom ovládania, klamania a vymývania mozgov. Moja viera je natoľko čistá a pevná, že k nej nepotrebujem ani chrámy, kostoly a ani panáčikov v sutanách. Môj vlastný vnútorný chrám mi úplne stačí. O ten sa treba starať, ten treba udržovať v čistote. Vrátim sa teda radšej k žene...k téme Žena.

Takže to historicky dlhé obdobie ohlupovania bohužiaľ spôsobilo, že sa na všetky tie "bláboli", ktoré do nás tlačia v škole či v kostole, pozeráme ako na zaručené pravdy. Dokonca sa s tým stotožnili aj mnohé ženy. Akoby kapitulovali. Ja som však vnútorne presvedčený, že pravda je iná. Cítim a viem čo táto naša planéta v podobe ženy dostala. Dostala DAR ! Je balzamom pre moju dušu keď vidím mužov, ktorí prejavujú svojim partnerkám nefalšovanú, úprimnú náklonnosť a úctu. Žiaľ opačných prípadov som videl v živote viac. 

Milé Ženy. Tú nefalšovanú lásku a úctu si plne zaslúžite. Pretože vaše postavenie v celkovom bytí je veľmi dôležité. Ste stvorené, aby ste prinášali život. Ste stvorené pre lásku, pre stmeľovanie rodiny, pre obrusovanie hrán, pre celkové zjemňovanie života. Mnohí muži sa pri nádche tvária štýlom, že nastáva ich posledná hodina. Ale koľko bolesti zvládnete v živote vy ? Koľko zvládnete prebdených nocí ? Koľko povinností je na vašich bedrách ? A nedáte to nikomu najavo, nesťažujete sa. Väčšinou. Pohľad do vašich očí však vždy prezradí či ste smutné alebo sa cítite osamelo. Preto sa, milí páni, do tých očí pozerajme so záujmom a pozorne. Vo výstrihu toho veľa neobjavíte, snáď iba to, že dotyčná žena dýcha. Oči sú zrkadlom duše a v tých ženských sa ukrýva tajomstvo celého vesmíru. Pozeraním sa ženám do očí im prejavujeme úctu. Či už ide o naše partnerky, manželky alebo naše kolegyne, susedky či náhodné okoloidúce. Uslintanými pohľadmi do výstrihu, rozkroku či na zadok, a následnej predstave aké by to bolo keby nám poskytla rozkoš, ženu vždy iba dehonestujeme.

Nežné pohladenie, bozk, držanie za ruku, chápavý pohľad... Zdanlivé maličkosti, ktoré však ženu urobia určite šťastnou. Páni, nehanbite sa ich ženám dávať a prejavovať.

Ženy...ste nádherné, ste úžasné, ste milovaniahodné. Ste láskyplné a výnimočné. Objavte to znova v sebe a nedovoľte, aby to vo vás potlačili. Chovám k ženám hlbokú úctu a som rád, že vás svet má. Želám si, aby každá žena zažívala pocit šťastia, lásky a úcty. A aby to zažívala s milujúcim partnerom. Nemyslím si, že som prehnaný idealista. Je to na nás. Na našom postoji a pohľade na život. A na ženy samotné. Ako ich budeme vnímať, také ich budeme mať. Ja v nich vidím krásu, nehu, múdrosť... Ja v nich vidím BOHYNE !

P. S. Úvahu som napísal ešte v októbri 2014. Dovolil som si podeliť sa...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Zeman ťahal Drahoša do bahna, no on sa nedal. Znamená to prehru?

Český prezident sa po piatich rokoch ukázal v diskusii so súperom. Vôbec sa nezmenil.

KOŠICE KORZÁR

Raši podal trestné oznámenie pre marenie volieb župana

Upozorňuje na enormný počet neplatných hlasov.


Už ste čítali?