Ochrániť partnerský vzťah je možné aj v tejto dobe...

Autor: Roman Kvalténi | 25.8.2016 o 18:47 | Karma článku: 3,88 | Prečítané:  797x

Tu je moje malé zamyslenie. Nie je o cigaretách, ale o partnerskom vzťahu. Pokiaľ aspoň trochu cítite, že vám na partnerovi a na vzťahu s ním záleží, poupratujte vo svojom okolí. Výsledok stojí za to...

Najšťastnejší a najlepšie fungujúci partnerský vzťah je ten, do ktorého stredu nemá nikto prístup okrem hlavných aktérov. Takýto vzťah sa upevňuje riešením každodenných situácií akéhokoľvek druhu výlučne s partnerkou/om. Nie so susedkou, kolegyňou, susedom, kolegom, kamarátkou z fitka, kamarátom z krčmy či baru... O mamičkách a svokrách ani nehovorím.

Iba hlavní aktéri poznajú všetky detaily doterajšieho spoločného života vo svojom vzťahu. Je teda logické, že iba oni vedia, čo od svojho vzťahu chcú a čo nie. Väčšina nezhôd vo vzťahoch pramení zo strkania 'frňákov' tretích, štvrtých či piatych osôb tam, kde vôbec nemajú čo hľadať. Každý vzťah, ako i život samotný je jedinečný a tvorený výlučne konkrétnym párom. Je o zbieraní skúseností, poučení sa z chýb a budovaní si pokojného, harmonicého a šťastného života. Spoločného života. Je bežnou praxou, že keď sa robia chyby alebo sa k nim schyľuje, tak tzv. "priatelia" mlčia. Česť výnimkám... Neupozornia nás na ne a ani nevyjadria svoj názor. Myslím si, že dobrý priateľ je ten, ktorý upozorní, vystríha či poukáže na kraviny, ktoré sa chystáme robiť alebo ich už plným priehrštím robíme. Pár krát som to pre priateľov urobil tiež a dodnes mi ďakujú. Takže to mám z vlastnej skúsenosti. 

Všimli ste si však jednu vec ? Akonáhle sa vyvíja spokojný a šťastný vzťah všetci sa okolo zhŕknu a začnú vás zasypávať "zaručenými radami a pravdami". Cieľom týchto blá, blá rečí je zväčša vzťah rozbiť. Šťastie a hlavne to partnerské sa neodpúšťa. Verte mi. Ale aspoň takéto situácie preveria aj vzťahy priateľské. Zúfalí ľudia robia zúfalé veci a pokiaľ vám váš vzťah nemajú úprimne dopriať, tak ich pošlite do análneho otvoru. Nebudete mať za čím ľutovať.

Jedine vy, hlavní aktéri vo vzťahu viete najlepšie, čo spolu prežívate. A zažívate. Vy si buďte vzájomne najlepšími priateľmi, pomocníkmi, milencami a hlavne oporami. Keď sa ladí gitara, struna občas praskne. To sa občas stáva a je to normálne. Najdôležitejší je však finálny, čistý tón.

Všetkým, ktorí cítia a veria, že ich vzťahy za to stoja, držím palce, aby spoločne zvládli celú cestu až do cieľa. Nezabudnite, je to iba vaša spoločná a jedinečná cesta. A ako som spomenul v úvode, dobre si okolo seba upracte. Aj keď to upratovanie bude možno trochu bolestné a nepríjemné, výsledok vás určite nakoniec poteší.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Zeman ťahal Drahoša do bahna, no on sa nedal. Znamená to prehru?

Český prezident sa po piatich rokoch ukázal v diskusii so súperom. Vôbec sa nezmenil.

KOŠICE KORZÁR

Raši podal trestné oznámenie pre marenie volieb župana

Upozorňuje na enormný počet neplatných hlasov.


Už ste čítali?